Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Protect Public Space

 

 

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

20. 12. 2018

DM a FT, podzim 2018

Documentary Mondays a Fiction Tuesdays jsou už pravidelnou součástí našeho programu a nás teší, že vás to s námi baví poťád víc a víc. Letošní podzimní sezóna byla velice úspěšná a stalo se nám, že zájem byl tak obrovský, že se nedostalo na všechny. Každopádně se budeme snažit vám i v příštím roce představit zajímavé filmy a těšíme se na vás!

10. 08. 2018

Cinemascop | Filmový festival v Eforii Sud

Filmový festival Cinemascop se začal! Uvidíme se v areálu letního kina v Eforie Sud. Projekt je organizován Českým Centrem spolu s EUNIC Romania s podporou Radnice města Eforie, Radef Romania Film a EUNIC. Pertneři, sponzoři a spolupracovníci: Budweiser Budvar, Zastupitelství Evropské Komise v Rumunsku, Balassi Institut, Goethe Institut, Italský institut, Institutul Cultural Român, Festivalul Filmului European, Kinosseur, Centrul Cultural Județean Constanța Teodor T. Burada, 100 Tracks, Policolor, Koh-I-Noor Hardtmuth Romania, Mayola Kaffee, Cotnari, Pattern Media, Dot Spot

30. 07. 2018

Work in Progress

Areál letního kina v Eforie Sud byl, stejně jako mnoho jiných, léta opuštěn. Proto bylo vůbec stěží poznat, že se tam někde ukrývá promítací stěna. České Centrum se rozhodlo areál uklidit a uvést do funkčního stavu, aby tady mohlo zorganizovat filmový festival Cinemascop. Čištění a úpravy nám zabraly několik dní, podívejte se, jak to vypadalo.

16. 07. 2018

Darování oblečení z kontejneru před ČC

Za 2 roky a 3 měsíce od instalace prvního kontejneru na oblečení, umístěného před Českým Centrem se nám podařilo sesbírat asi 54 000 kg oblečení, které darovali dobří lidé. Díky práci různých mimovládních organizací se toto oblečení mohlo dostat k těm, kteří ho potřebují nejvíce. 15. června jsem spolu s Archway Romania rozdali více nez 1 000 kg mezi lidi z chudých komunit ve vesnicích Vidra, Dobreni a Sinteşti. Srdečně děkujeme všem, kteří přispěli! O kontejneru se můžete dozvědět více na https://bit.ly/2tbBIrB

10. 07. 2018

Vilmos Koter | Our story is better than yours

Nová výstava ve Future Museum! Přijďte se k nám podívat, výstava probíhá od pondělí do pátku od 9.00 do 16.30.

13. 06. 2018

Prezentace nového projektu Českého centra, Cinemascop Contemporan, v Teoretickém liceu "Carmen Sylva" v...

Fotografie z prezentace projektu Cinemascop Contemporan studentům Teoretického licea "Carmen Sylva" v Eforii Sud, které se konalo v pondělí 11. června 2018. Prezentovali ředitel Českého centra v Bukurešti František Zachoval, manager projektu Emil Ghița, PR Sorina Neaga a dobrovolnice Andreea Nicolescu.

04. 06. 2018

Festivalul internațional de orgă Sf.Iosif

V neděli, 27. května 2018 vystoupil na Mezinárodním varhanním festivalu svatého Josefa český varhaník Pavel Kohout.

15. 03. 2018

Postindustrial / film + diskuze

Postindustrial / Film + Discussion After the screening of the short documentary 'Homeostasis' we had a discussion with Milos Vojtechovsky, Dagmar Šubrtová and Mihai Goţiu on the subject of postindustrial landscapes in Romania and the Czech Republic.

27. 02. 2018

Made in CZ / Found in RO – Opening at TNB

Exhibition Made in CZ / Found in Ro showcases objects of Czechoslovak and Czech origin for everyday use, that were imported in contemporary Romania in the last 100 years. The exhibition is an example of the commercial relations between the two countries, but also a measurement instrument of the popularity of Czechoslovak products in the East European area. Photo by Mihai Trandafir.

23. 02. 2018

João Tabarra & Andrei Ujică – „Allegro Molto Lento – b”

Allegro Molto Lento – b, the newest exhibition of our art gallery, Futurem Museum, opened on the 29th in the presence of the artists. The installation created by the Portuguese artist Joao João Tabarra dismantles the film trilogy of the Romanian director Andrei Ujică. It consists in a visual part and a sound part, where you can see 3 fragments taken from the film Out of the Present and hear pieces of dialogue and sounds taken from the films Videograms of a Revolution and The Autobiography of Nicolae Ceauşescu. Photo by Vlad Dudu. http://futuremuseum.ro

10. 07. 2017

a huMan, a Lack, a Coin, a cAst. voTe it

a huMan, a Lack, a Coin, a cAst. voTe it. Mona Chişa & Lucia Tkáčová, kurator: Raluca Voinea. 7.července - 29.září 2017. Future museum Českého centra v Bukurešti pořádá sólovou výstavu, na které Anetta Mona Chisa a Lucia Tkáčová představí několik svých posledních prací suvisejících s jejich propojením na lidské nebo zvířecí tělo a způsob, jakým může transformovat a materializovat abstrakce.

01. 07. 2017

Noc na ambasádě

Párty s OK Corral & FVLCRVM na dvorku českého velvyslanectví České republiky v Rumunsku & finisáž výstavy Ovidia Antona "Home is where my problems" rakouského umělce s rumunskými kořeny. Fotografie Vlad Dudumitrescu. Fb-event: www.facebook.com/events/677737092420587

31. 05. 2017

Home is where my problems are: Ovidiu Anton

Future Museum otevře letní kulturní sezónu výstavou Ovidiu Antona. Od 18. května do 30. června můžete shlédnout filmový triptych v Rumunsku narozeného a v zahraničí pracujícího umělce.

30. 05. 2017

Dokumentární pondělky - jaro 2017

Dokumentární pondělky se na jaře 2017 zaměřily na otázky urbanismu a vnímání veřejného prostoru. Jednotlivé promítané dokumenty reflektují témata jako veřejná doprava, veřejný prostor, problematiku zeleně, přelidnění či ekologické otázky.

Videa

Video placehodler