Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.01.2017

Zakončení výstavy: Everything is Nice / Bon Appétit

České centrum ve spolupráci s galerií Ivan představují projekt umělců Davida Krňanského a Martina Lukáče, absolventi Ateliéru malby Jiřího Černického a Marka Meduny na pražské UMPRUM.

13.01.2017

Cesta vzhůru a Radek Jaroš na Alpin Film Festival

Radek Jaroš je prvním Čechem a teprve patnáctým člověkem na světě, který zdolal všech čtrnáct nejvyšších vrcholů světa. Dokument Cesta vzhůru podává svědectví o zdolávání vlastních limitů a ceně, kterou je jedinec ochotný zaplatit za vlastní sportovní umanutost. Radek Jaroš, s kamerou na krku, ukazuje světlé i stinné stránky horolezectví a jeho fyzických a psychických aspektů. České centrum v Bukurešti podpořilo Radka Jaroše na Alpin Film festivalu pořádaném v rumunském městě Bușteni, ležícím v samém srdci pohoří Bucegi.

15.12.2016

Novoroční setkání s podnikateli

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky v Bukurešti J. E. pan Vladimír Války ve spolupráci s Českým centrem spoluorganizují Novoroční setkání s českými a rumunskými podnikateli na rezidenci velvyslance Str. Oţetari č.7, Bukurešť.

Kalendář

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

15. 12. 2016

Vánoční workshop s Alenou Klimešovou

Rumunští studenti češtiny si nanečisto vyzkoušeli tradiční české vánoce s novou lektorkou češtiny Alenou Klimešovou. V rámci praktického nácviku se pekly tradiční vanilkové rohlíčky a ochutnával se domácí vaječny likér, tradiční český bylinný likér, punč, česká hruškovice a česká slivovice.

21. 09. 2016

Mona Vatamanu & Florin Tudor | vernisáž výstavy

Mona Vatamanu & Florin Tudor. What seems to be still alive is the power of that dream to bring people together and to create another history | 19. září – 21. října 2016 | vernisáž: 19. září / 19:00 | Autor fotografií: Vlad Dumitrescu.

06. 09. 2016

Vernisáž výstavy "Žádná bohyně paměti" ve Sfântu Gheorghe

UMĚLCI: Petra Křivová, Adam Velíšek a Adam Kovalčík (Cz), József Bartha (Ro), Jaroslav Kyša (Sk), Aleksandra Domanović (Yu/De), duo Monotremu (Ro), Ilona Németh a Jonathan Ravasz (Sk), Tehnica Schweiz (Hu/De) | kurátoři: Alexandru POLGÁR & MAGMA - Ágnes-Evelin & Attila KISPÁL | vernisáž: pátek, 29. července 2016, v 19:00 | foto: Magma

08. 07. 2016

Vernisáž výstavy "JIŘÍ KOVANDA. Anti-heroismus a rezistence"

Vernisáž: 30. června 2016, 19:00, MNAC – Palác parlamentu – přízemí | Autor fotografií: Vlad Dumitrescu

Videa

Video placehodler