Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

CZECHIMAGE

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

15. 03. 2018

Postindustrial / film + diskuze

Postindustrial / Film + Discussion After the screening of the short documentary 'Homeostasis' we had a discussion with Milos Vojtechovsky, Dagmar Šubrtová and Mihai Goţiu on the subject of postindustrial landscapes in Romania and the Czech Republic.

27. 02. 2018

Made in CZ / Found in RO – Opening at TNB

Exhibition Made in CZ / Found in Ro showcases objects of Czechoslovak and Czech origin for everyday use, that were imported in contemporary Romania in the last 100 years. The exhibition is an example of the commercial relations between the two countries, but also a measurement instrument of the popularity of Czechoslovak products in the East European area. Photo by Mihai Trandafir.

23. 02. 2018

João Tabarra & Andrei Ujică – „Allegro Molto Lento – b”

Allegro Molto Lento – b, the newest exhibition of our art gallery, Futurem Museum, opened on the 29th in the presence of the artists. The installation created by the Portuguese artist Joao João Tabarra dismantles the film trilogy of the Romanian director Andrei Ujică. It consists in a visual part and a sound part, where you can see 3 fragments taken from the film Out of the Present and hear pieces of dialogue and sounds taken from the films Videograms of a Revolution and The Autobiography of Nicolae Ceauşescu. Photo by Vlad Dudu. http://futuremuseum.ro

10. 07. 2017

a huMan, a Lack, a Coin, a cAst. voTe it

a huMan, a Lack, a Coin, a cAst. voTe it. Mona Chişa & Lucia Tkáčová, kurator: Raluca Voinea. 7.července - 29.září 2017. Future museum Českého centra v Bukurešti pořádá sólovou výstavu, na které Anetta Mona Chisa a Lucia Tkáčová představí několik svých posledních prací suvisejících s jejich propojením na lidské nebo zvířecí tělo a způsob, jakým může transformovat a materializovat abstrakce.

01. 07. 2017

Noc na ambasádě

Párty s OK Corral & FVLCRVM na dvorku českého velvyslanectví České republiky v Rumunsku & finisáž výstavy Ovidia Antona "Home is where my problems" rakouského umělce s rumunskými kořeny. Fotografie Vlad Dudumitrescu. Fb-event: www.facebook.com/events/677737092420587

31. 05. 2017

Home is where my problems are: Ovidiu Anton

Future Museum otevře letní kulturní sezónu výstavou Ovidiu Antona. Od 18. května do 30. června můžete shlédnout filmový triptych v Rumunsku narozeného a v zahraničí pracujícího umělce.

30. 05. 2017

Dokumentární pondělky - jaro 2017

Dokumentární pondělky se na jaře 2017 zaměřily na otázky urbanismu a vnímání veřejného prostoru. Jednotlivé promítané dokumenty reflektují témata jako veřejná doprava, veřejný prostor, problematiku zeleně, přelidnění či ekologické otázky.

25. 05. 2017

Velikonoce v Českém centru

České centrum navazuje na úspěšné představení českých tradic.

10. 04. 2017

SOUNDCZECH 5 - pub edition

V dubnu 2017 se konal 5. ročník českého festivalu SOUNDCZECH. Tentokrát jsme zavítali do Râmnicu Vâlcea, Krajovy, Temešváru a Drobety. Thom Artway (umělecké jméno Tomáše Macka) je český mladý zpěvák, skladatel a kytarista.

15. 03. 2017

Europium

Nadace řecké kultury v Bukurešti a České centrum Bukurešť představí v divadle Odeon dvojici choreografů Lindu Kapetaneaovou a Jozefa Fručka s představením Europium své skupiny Rootlessroot.

15. 12. 2016

Vánoční workshop s Alenou Klimešovou

Rumunští studenti češtiny si nanečisto vyzkoušeli tradiční české vánoce s novou lektorkou češtiny Alenou Klimešovou. V rámci praktického nácviku se pekly tradiční vanilkové rohlíčky a ochutnával se domácí vaječny likér, tradiční český bylinný likér, punč, česká hruškovice a česká slivovice.

21. 09. 2016

Mona Vatamanu & Florin Tudor | vernisáž výstavy

Mona Vatamanu & Florin Tudor. What seems to be still alive is the power of that dream to bring people together and to create another history | 19. září – 21. října 2016 | vernisáž: 19. září / 19:00 | Autor fotografií: Vlad Dumitrescu.

06. 09. 2016

Vernisáž výstavy "Žádná bohyně paměti" ve Sfântu Gheorghe

UMĚLCI: Petra Křivová, Adam Velíšek a Adam Kovalčík (Cz), József Bartha (Ro), Jaroslav Kyša (Sk), Aleksandra Domanović (Yu/De), duo Monotremu (Ro), Ilona Németh a Jonathan Ravasz (Sk), Tehnica Schweiz (Hu/De) | kurátoři: Alexandru POLGÁR & MAGMA - Ágnes-Evelin & Attila KISPÁL | vernisáž: pátek, 29. července 2016, v 19:00 | foto: Magma

Videa

Video placehodler