Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

České centrum pro vás vybírá zajímavé kulturní akce z celého Rumunska a Moldavska

7. 4. 2016 | České centrum Bukurešť dnes po mnoha měsících testování spustilo alternativní aplikaci ARTMAP na doméně czech-it.ro. Jde o přehled vybraných kulturních akcí v Rumunsku a Moldavsku, pořádaných různými institucemi. Jeho účelem je propagovat menší, ale obsahově významné akce, a propojit jak aktivity z jednotlivých oborů kultury, tak i dění v různých rumunských a moldavských městech, která jsou od sebe často značně vzdálena a jsou proto poměrně izolovaná.

Akce, které jsou prostřednictvím platformy ARTMAP propagovány, vybírá team Českého centra. Hlavními tématy jsou umění, občanská společnost a lidská práva. Spektrum prezentovaných akcí se tak pohybuje od výstav, autorských čtení, křtů, performancí, koncertů elektronické nebo alternativní hudby až po diskuze, workshopy a přednášky.

V současné době je denní návštěvnost portálu necelých 500 unikátních uživatelů (http://czech-it.ro.cutestat.com). Pokud se domníváte, že akce, kterou pořádáte, je pro tento způsob prezentace vhodná, zanechte nám zprávu v podobě odkazu na již existující událost na Facebooku.

V průběhu testování jsme již zveřejnili více než 300 akcí. Aplikace je unikátní v tom, že se snaží být uceleným archivem událostí, které probíhají v celém Rumunsku a Moldavské republice. Pokud jste již objevili na naší platformě akci, kterou pořádáte, prosíme vás o zpětnou propagaci naší stránky – zde si můžete stáhnout naše logo.

http://www.czech-it.ro/