Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Čeští hudebníci poděkují ČVUT v Praze, týmu vědců, partnerů, dárců a přispěvatelů

Ve středu 13. května 2020 se od 16.30 do 23.00 hodin v Lucerna Music Baru uskuteční hudební festival 9 skupin a hudebníků, kteří by za veřejnost rádi vyjádřili srdečné poděkování všem odborníkům za to, co pro veřejnost vytvořili a nadále vytvářejí v čase pandemie koronaviru.

Od samotného počátku, kdy rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček představil svou improvizovanou masku z pet lahve, až po uvedení do výroby a distribuce masek, respirátorů, desinfekce a plicního ventilátoru, a to v rekordně krátkém čase 14 dní od nápadu k prvním výrobkům. Live stream můžete sledovat ZDE.

Veškerý proces od nápadu po realizaci se odehrával na ČVUT pod vedením rektora ČVUT. „Přejeme si, aby se celý svět dozvěděl o tom, jaké máme úžasné vědce a schopné kolegy,“ uvedl rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček.

V rámci hudebního festivalu se na pódiu i mimo něj vystřídají Ewa Farna, The Atavists, Tam Tam Batucada s Vibrasil Samba Show, Vanua 2, Wohnout, N.O.H.A., Circus Ponorka, Vašek Koubek a Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó. Mezi vystupujícími postupně promluví vědci a vedoucí jednotlivých týmů a programem bude provázet rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček.

Přenos bude probíhat v českém i anglickém jazyce a sdílen bude po celém světě, například také na stránkách Českých center v zahraničí, zastupitelských úřadů a webu Ministerstva zahraničních věcí ČR, spřátelených univerzit a studentských organizací, na stránkách nemocnic a festivalů, hudebních skupin a divadel.

Režie, dramaturgie a hlavní produkce se ujala paní Jiřina Šimková.

Na Facebooku ČVUT budou představováni jednotliví účinkující a podrobný návod k připojení přímo do virtuální místnosti.