Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

CzechImage: Vyhlášení výsledků

Před měsícem ČC spustilo přihlašování do soutěže pro mladé rumunské umělce CzechImage. Ti měli představit svůj pohled na Česko a českou kulturu. Z více než 90 přihlášených vybrala odborná porota 4 vítěze a další dvě díla, která budou vystaveny v Galerii českých center v Praze.

Speciální ocenění získala Ilinca Radu (www.behance.net/raduilinca) a získala tak balíček s odbornou literaturou od knihkupectví PUNCH (www.p-u-n-c-h.ro).


3. místo obsadil ndrei Nicolescu (www.behance.net/andrei_nicolescu) a získal voucher v hodnotě 300 eur do první kamenné prodejny Koh-i-Noor Hardtmuth v Rumunsku, která otevřela jenom nedávno na adrese C. A. Rosetti 15.

Livia Fălcaru pojede do Prahy! Obsadila 2. místo a může tak strávit víkend v hlavním městě ČR. Její tvorbu můžete sledovat i na: www.liviafalcaru.com.

A hlavní cenu,  700€, získal Andrei Ogradă (www.ograda.co). Má dlouholeté zkušenosti v oblasti designu a typografie a poster, který přihlásil do soutěže, popsal jako "dávné spomínky na Vánoce v Praze - 2007."


A kromě vítězných posterů vybrala porota i další dva, které budou součástí výstavy v Galerii českých center v Praze. Práce mladých umělců i z ostatních soutěží CzechImage (Španělsko, Německo, Švédsko, Rakousko, Polsko, Maďarsko, Ukrajina, Bulharsko, Japonsko) budete moct vidět od 10. prosince 2018 do 31. ledna 2019. Za Rumunsko tam budou plakáty od Teodora Bradu (první) a Loreny Cocioni (druhý).


Jelikož bylo rozhodování těžké a pozornost si zalouží více děl, ČC Bukurešť zorganizuje i pop-up výstavu. Ta se uskuteční 19. prosince a spojíme ji s vánočním večírkem. 

Událost na FB zde.