Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

MADE IN CZ / FOUND IN RO + KŘEST CZECHOSLOVAK HOME

Pokračujeme v bukureštstkém úspěchu a stěhujeme se s výstavou Made in CZ / Found in RO do Župního dějepisného muzea v Brašově. Na výstavě budou opět vystaveny československé výrobky z posledního století, které se našly v rumunských domácnostech, a slouží tak jako důkaz o existenci obchodních vztahů mezi oběma zeměmi. V rámci vernisáže proběhne také křest katalogu Czechoslovak Home, ve kterém najdete detailní informace o vystavených objektech, některé z nich doplněné osobním vyprávěním jejich majitelů.

České centrum společně s Ambasádou České republiky a Župním dějepisným muzeem v Brašově se na vás bude těšit na zahájení výstavy Made in CZ / Found in RO, kde se můžete (opět) setkat se souborem československých výrobků, které se ve své době těšily značné popularitě. Zároveň chceme poukázat na vývoj designu výrobků a na to, jak nabývaly pro své majitele zvláštní citovou hodnotu.

Vernisáž výstavy proběhne v brašovském Župním dějepisném muzeu v pátek 17. května v 18:00 a výstava bude následně k vidění až do 30. září 2019.

Sponzor: Peterka Partners