Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

Mezinárodní premiéra Ekonomie dobra a zla vyprodala den předem bukurešťské divadlo Odeon

V úterý 27. září proběhne v bukurešťském divadle Odeon mezinárodní premiéra představení Ekonomie dobra a zla, scénického čtení na motivy stejnojmenné knihy Tomáše Sedláčka. Známý český ekonom Tomáš Sedláček a herci z projektu LiStOVáNí, Lukáš Hejlík a Alan Novotný, přijali pozvání Českého centra Bukurešť a českého velvyslanectví v Bukurešti.

Tisková zpráva, 26. září 2011
Česká centra – ústředí

 

Těší mě, že můžeme mezinárodní premiéru představit právě v Bukurešti. Navíc se tak stane na prknech jednoho z nejslavnějších bukurešťských pódií, v divadle Odeon“, říká René Kubášek, ředitel Českého centra v Bukurešti. „Lístky na představení byly již den před premiérou vyprodané.“

 

Z 65 knih, které jsme zdramatizovali, je tohle nejúspěšnější titul. V Čechách má téměř 100 repríz, podíval se do 60 měst a každoměsíčně vyprodává Novou scénu Národního divadla. Ovšem překlad do angličtiny, to je teprve výzva. O to větší, začít celé evropské turné v nádherné Bukurešťi, nastupující kulturní metropoli Evropy říká Lukáš Hejlík, iniciátor projektu LiStOVáNí. Ten se s Tomášem Sedláčkem chystá do dalších evropských metropolí (Londýn, Brusel, Helsinki, Lucemburk).

 

V rámci návštěvy Tomáše Sedláčka v Rumunsku proběhne v bukurešťské univerzitní knihovně také panelová diskuse na téma „etika v podnikání“ a prezentace anglické mutace úspěšné knihy, kterou letos vydalo nakladatelství Oxford University Press. „Etika v podnikání, to je nejen v České republice, ale i v Rumunsku, kde působí přes 500 českých firem, důležité téma. Jsme rádi, že jej tu rozčeří právě Tomáš Sedláček“, říká Jiří Šitler, velvyslanec ČR v Bukurešti.

 

 

Kontakt pro další informace:

René Kubášek, ředitel Českého centra Bukurešť, kubasek@czech.cz, tel. +40 722 659 539

Lukáš Hejlík, LiStOVáNí, cyklus scénických čtení, info@listovani.cz, tel. +420 777 680013

 

 

 

ČESKÁ CENTRA - ústředí, Oddělení komunikace komunikace@czech.cz
Václavské nám. 49, 110 00 Praha 1             

Monika Koblerová, 602 326 885, 234 668 253                                

Posláním Českých center je prosazovat českou kulturní scénu na mezinárodním poli a posilovat dobré jméno České republiky ve světě. Působí ve 21. zahraničních metropolích 3 kontinentů. Jsou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí zřízenou pro propagaci České republiky v zahraničí. V roce 2010 Česká centra zorganizovala samostatně nebo ve spolupráci více jak 3000 programových akcí, které přilákaly přes 1.7 mil zahraničních návštěvníků. Prostřednictvím Českých center se v zahraničí prezentovalo přes 700 umělců, spisovatelů, režisérů, kurátorů a dalších reprezentantů české kulturní scény.
Více informací nejen o programu sítě Českých center na:  www.czechcentres.cz