Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

Ocenění na festivalu CINEPOLITICA v Bukurešti

Tisková zpráva, Česká centra – ústředí Praha, 22. června 2012

 

Film Tomáše Kudrny Mlčeti zlato včera 21. června 2012 dostal ocenění za nejlepší politický film na festivalu CINEPOLITICA v Bukurešti. Ocenění od mezinárodní poroty na včerejším večerním ceremoniálu převzal ředitel Českého centra  Bukurešt René Kubášek.

 

Český snímek uspěl v konkurenci 12 snímků a navázal tak na podobný úspěch v loňském roce, kdy film zvítězil na festivalu Cronograf v Kišiněvě.

 

René Kubášek, ředitel Českého centra Bukurešť: Je to příjemná zpráva, navíc umocněná tím, že je to v poslední době poněkolikáté co české filmy získaly ocenění na festivalech v regionu.“

 

Organizátoři festivalu, ve spolupráci s místním Českým centrem, zároveň představili sekci „In Memoriam Václav Havel“, v rámci které byly promítnuty filmy „Václav Havel: Praha – Hrad“, „Václav Havel jede na dovolenou“ nebo  „Odcházení“. Režisér Petr Jančárek zde také poprvé představil mezinárodnímu publiku úryvky z připravovaného filmu mapujícího poslední léta Václava Havla.

 

Více informací:

www.czechcentres.cz; www.cinepolitica.ro

www.czechcentres.cz/bucharest

 

ČESKÁ CENTRA

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 21 zahraničních metropolí 3 kontinentů.

 

 

 

 

Realizují výstavy, filmové přehlídky, kurzy českého jazyka, literární akce, scénická vystoupení, zahraniční rezidenční stáže a press tripy, street akce, podporují českou účast na mezinárodních festivalech a veletrzích kreativních průmyslů, zprostředkovávají kontakty a organizují další programy na podporu mezinárodní spolupráce, které ročně v celé zahraniční síti čítají přes 3000 akcí a oslovují více jak 1.5 mil návštěvníků ve světě. Více na www.czechcentres.cz

 

Kontakty:

ČESKÁ CENTRA – ústředí, Praha

Václavské nám. 49

oddělení komunikace

komunikace@czech.cz

 

Ivana Síglerová  – koordinátorka PR

T: +420 234 668 251

GSM: +420 725 890 029

 

Monika Koblerová

vedoucí odd. komunikace

T: : +420 234 668 252

GSM: : +420 602 326 885

 

České centrum Bukurest

René Kubášek - ředitel 

IP: +420 234 668 325

E:kubasek @czech.cz