Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.11.2016 - 6.11.2016

Cristina Maldonado v rámci Regionálního bienále choreografie

České centrum podpořilo uvedení představení mexické umělkyně žijící v Praze Cristiny Maldonado, která je členkou sdruženi Jedefrau.org. Její ‘The Stranger Gets a Gift Service’ bude uvedeno v rámci Regionálního bienále choreografie, které proběhne v Národním centru tance v Bukurešťi.

The Stranger Gets a Gift Service – Interruptor (Česká republika)
4-5-6 listopadu 2016, průběh performance 10.00 şi 21.30 
(pauza do 14.00 do 15.30)

Autor: Cristina Maldonado

Účinkují: Cristina Maldonado
Výzkumná podpora: Joao Fiadeiro, Fernanda Eugenio (AND LAB)
Produkce: Jedefrau.org

The Stranger Gets a Gift Service’ je projekt, který zkoumá, zda umění může být službou. Návštěvník, cizinec či prostě uživatel se prostřednictvím různých nástrojů, které v rámci performancí/instalací dostává k libovolnému nakládání, spolupodílí na jedinečném představení. Zájemce o "službu" si vybere instalaci a rezervuje čas, který mu nejlépe vyhovuje. Je žádoucí, aby na místo určení dorazil o 10 minut dříve, a mohl se tak seznámit s krátkým „manuálem“. 

Podle mě je umění něco, co je zcela nezbytné pro každého člověka. Stejně, jako si říkáme: „Potřebuju se ostříhat“ nebo „Musím si vyměnit pas“, je možné si říkat: „Potřebuji se nechat dojmout“ nebo „je třeba, abych se podívala na něco smysluplného, poetického.“ Cristina Maldonado.

Bio:
Cristina Maldonado, je mexická umělkyně a umělecká vedoucí projektu The Stranger Gets a Gift Service. Její tvorba vychází z fyzického pohybu, který se zajímavým způsobem promítá do vizuálních a konceptuálních experimentů s videem, zvukem, koláží a performancí. Maldonado hledá vztahy mezi experimentálním divadlem, tancem, interaktivním uměním, novými i starými médii. Jejími tématy jsou tělo, komunikace a intimita. Vytváří experimentální „konstrukce” propojující objekty, videa i živé jednání. Pracuje samostatně nebo ve spolupráci s umělci z různých oborů. Vystupovala v Mexiku, v Evropě, v New Yorku a v Montrealu. Od roku 2003 režírovala řadu divadelních projektů v České republice.


 

Místo konání:

Bd. Marasesti 80-82, Bukurešť

Datum:

Od: 4.11.2016
Do: 6.11.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala