Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2017 20:00

David Lynch: The Art Life

Hlavním projektem Českého centra je nová série Documentary Mondays, která právě začíná. Tento podzim vkročíme na teritorium umění vizuálního. Na programu jsou připraveny filmy o umělcích, ať už o malířích, fotografech či filmařích. Filmy o filmech a o situacích na hraně mezi uměním a vyděláváním peněz. Dokumenty mají inspirovat, představit osobnosti v nebývalém světle, ale také mají za cíl podpořit diskuse nad problémy uměleckého života.

USA, Dánsko / 88 min. / režie: Olivia Neergaard-Holm, Rick Barnes, Jon Nguyen
Režisér David Lynch nás provede svým osobním životem. Od idylického dětství v malém americkém městě až po temné ulice Filadelfie budeme sledovat události, které mu pomohly, aby se stal jedním z nejuznávanějších režisérů. David Lynch: život v umění spojuje umění, hudbu a režisérova první filmová díla tak, abychom pochopili jeho jedinečný svět, svět člověka a svět umělce. Stáváme se svědky obav a nedorozumění, kterými Lynch prochází, a setkáme se s lidmi, kteří režiséra ovlivnili.Současnost je reprezentována ateliérem v Lynchově domě, minulost množstvím obrazových archivů. Obě linie pak organicky splynou v portrét komplexního umělce, který pro jednou neotevírá dveře do bizarních fikčních světů, ale naopak nás pouští do toho svého, soukromého.
Jak tvrdí on sám: „Myslím, že pokaždé, když něco tvoříte, obraz nebo něco jiného, sledujete své myšlenky a nápady. Někdy jsou nápady obklopeny minulostí, která je ovlivní a zbarví tak, že z nich vzniknou nápady nové. Minulost jim dává barvu.
Tento film je věnován režisérově nejmladší dceři a je považován za Lynchovu soukromou autobiografii.

Akce podporována firmou Staropramen.

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

20.11.2017 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala