Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.2.2018 - 26.2.2018 0:00

Dokumentární pondělky v Aradu

Po Brašově a Kluži v roce 2016 a po Jasech v roce 2017 bylo na řadě, abychom začali rok 2018 dokumentárními filmy v Aradě.

The Pruitt-Igoe Myth (režie: Chad Freidrichs / USA, 2011 / 79 min.)

Mýt Pruitt-Igoe poukazuje na sociální, ekonomické i právnické problémy, které vedly k úpadku veřejných bytů v Americe a center měst, kde se problémy nacházely, zatímco sleduje osobní příběhy více obyvatel komplexu, který se stal symbolem nezdaru v řadách atchitektů a politiků.


Sonita
(režie: Rokhsareh Ghaem Maghami / Írán, 2015 / 90 min.)

Kdyby si měla osmnáctiletá teenagerka a zároveň uprchlice z Afghánistánu Sonita vybrat, Michael Jackson by jí byl tátou a Rihanna mámou, protože sní o tom stát se známou zpěvačkou. Její rodina má však jinou představu o Sonině budoucnosti. Chce ji provdat za 9 000 dolarů. Kromě toho je v Íránu sólový ženský zpěv zakázán. Jak si může Sonita splnit své sny?

Film obdržel Cenu publika na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Amsterdamu a Cenu publika na Filmovém festivalu Sundance.


Racing Extinction (režie: Louie Psihoyos / USA, 2015 / 90 min.)

Racing Extinction je dokumentární film natočený oscarovým režisérem Louie Psihoyosem o alarmujícím tempu vymírání druhů a o úsilí vědců, aktivistů a novinářů zdokumentovat tento jev. Film ukazuje na vztah mezi lidskou činností a masivním vyhynutím druhů. Film se stal v roce 2016 vítězem Ceny za mír, Cinema for Peace International Green Film Award.


Anglické titulky.
Projekce organizovány ve spolupráci s Citizenit.

 

Místo konání:
Citizenit, Piata Olimp Arad
Datum:

Od: 12.2.2018
Do: 26.2.2018 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala