Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.9.2016 - 1.10.2016

Future Museum během Bílé noci galerií

Future Museum, galerie v přízemí Českého centra byla otevřena do půlnoci u příležitosti Bílé noci galerií, která se konala 30. září 2016. Návštěvníci měli příležitost shlédnout výstavu rumunských umělců Mony Vatamany & Florina Tudora – What seems to be still alive is the power of that dream to bring people together and to create another history. Centrem výstavy je nový film Gagarinův strom, rozhovor s Ovidiem Tichindeleanem, který se zabývá otázkami jako např. průzkumem prostoru, představivostí a propagandou v socialistické utopii, postkomunistickým procesem jako liberální kolonizace, která podle Ovidia je spojená s jinými místy dekolonizace prostřednictvím nového historického vědomí.

Výstava zahrnuje též výběr starších filmů Mony Vatamanu a Florina Tudora: The order of things (2011), All that is solid melts into air (2012-2013) a Rite of Spring (2010).

Bílá noc galerií byla první kulturní akcí v Rumunsku po Noci muzeí a první akcí v zemi, která přitahovala pozornost širokého obecenstva k současnému umění a mladým umělcům, přičemž její komplexní a dynamický program zahrnul všechny typy uměleckých sfér – malba, kresba, sochářství, grafika nebo nová média, fotografie, video, performance, hudba, tanec, divadlo, design, atd.

 

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

Od: 30.9.2016
Do: 1.10.2016

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala