Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.5.2020 18:00

Global Science Café Czech Centres - Josef Průša

Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi. Akce je (v současnosti ve formátu online) pořádaná Českými centry a sdílená v rámci celé sítě. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými a společenskými otázkami.

Hostem čtvrtečního Global Science Café bude vývojář 3D tiskáren Josef Průša.

Josef Průša (nar. 1990) pochází z Havlíčkova Brodu, studoval aplikovanou informatiku na VŠE. V 19 letech začal navrhovat 3D tiskárny, v roce 2012 pak založil firmu Prusa Research.

První vlastní 3D tiskárna Josef Průša sestavil v roce 2012 pod názvem Prusa Mendel a dá považovat za "Ford Model T" v oblasti 3D tisku. Prusa Mendel se dal relativně jednoduše sestavit, opravovat i modifikovat. Svět 3D tisku se tak otevřel mnohem širšímu publiku. Josef Průša přednáší o 3D tisku a open-source hardware. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vyučuje předmět Arduino, učil také na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. S nástupem pandemie koronaviru COVID 19 se firma Průša Research zapojila aktivně do tisku obličejových štítů, které nabízí zdarma všem nemocnicím, praktickým lékařům, ambulancím, dentistům, lékárnám, policistům, učitelům a dalším profesionálům. 

Připojte se k nám již ve čtvrtek 21. května v 19:00 EET (18:00 CET).

Facebookovou událost navštivte zde.


Video

How we make 3D face shields at Prusa Research
Průša factory Tour 

 

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

21.5.2020 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala