Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.6.2016 - 23.10.2016

JIŘÍ KOVANDA. Anti-heroismus a rezistence

Samostatná výstava Jiřího Kovandy, mezinárodně nejznámějšího současného českého umělce, bude otevřená celé léto a část podzimu v prestižních prostorách Národního muzea moderního umění v Bukurešti. Konceptuální umělec Jiří Kovanda se proslavil především svými minimalistickými, subtilnímu kreacemi, které od sedmdesátých let uskutečňuje ve veřejném prostoru.

Vernisáž: 30. června 2016, 19:00
Kurátor: Călin Dan
Koordonátor MNAC: Sandra Demetrescu
Architect: Attila Kim
Spoluorganizátor: České centrum Bukurešť
Partner: Staropramen
S podporou Velvyslanectví České republiky v Bukurešti
MNAC – Palác parlamentu – přízemí

Jiří Kovanda (n. 1953) je jedním z nejvýznamnějších současných českých umělců. Jeho díla byla představena v rámci prestižních výstav, např. v Tate Modern v Londýně nebo na Documenta12 v Kasselu. Jiří Kovanda získal mezinárodní věhlas zejména díky svým performancím a intervencím ze 70. a 80. let.

Sólová výstava Jiřího Kovandy je pokračováním ve strategii Národního muzea moderního umění v Bukurešti propagovat experimentální umění ze zemí bývalého komunistického bloku. Výstava připravená ve spolupráci s Českým centrem představuje v Rumunsku poprvé souhrnný pohled na dílo tohoto významného umělce a zahrnuje jak jednu site-specific instalaci, tak starší díla ze soukromých českých sbírek.

Místo konání:

MNAC, Strada Izvor 2-4

Datum:

Od: 30.6.2016
Do: 23.10.2016

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala