Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.6.2017 - 13.6.2017

Jiří Padevět v Bukurešti

Český spisovatel a ředitel nakladatelství Academia Jiří Padevět navštíví ve dnech 12. a 13. června 2017, při příležitosti 75 let od vyhlazení Lidic, rumunské hlavní město Bukurešť. České centrum Bukurešť ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky a Ministerstvem kultury České republiky uspořádá na rezidenci Velvyslance České republiky přednášku o lidické tragédii spojenou s předáváním cen 44. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice. Druhý den navštíví Jiří Padevět rumunský Výzkumný ústav pro totalitu.

Vyhlazení českých obcí Lidic a Ležáků v roce 1942, bylo reakcí nacistické okupační moci na úspěšný atentát spáchaný československými parašutisty na říšského protektora Reinharda Heydricha. Lidičtí a ležáčtí muži byli nacisty popraveni, ženy a děti poslány do koncentračních táborů. Tehdejší události dnes připomíná Památník Lidice a muzeum.

            Jiří Padevět je český spisovatel a ředitel nakladatelství Academia spadajícího pod Akademii věd České republiky. Ve svém díle se věnuje především dějinám českých zemí během protektorátu a v poválečných letech. Za svou knihu Průvodce protektorátní Prahou získal v roce 2014 prestižní ocenění Magnesia Litera.

 

Místo konání:

Strada Otetari nr.7, Bucuresti

Datum:

Od: 12.6.2017
Do: 13.6.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala