Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.6.2020 9:00 - 9.6.2020 9:00

Jmenuji se Hladový Bizon | DM online

V pondělí 8. června můžete shlédnout dokument Jmenuji se Hladový Bizon (režiséra Pavla Jurdy z roku 2016). Příběh Jana, chlapíka, který od narození nevidí, a navíc se mu zhoršuje sluch, se odehrává převážně v indiánské rezervaci v Novém Mexiku. Jan si říká Hladový Bizon a spolu se svou ženou Zuzanou se vydává z Moravy za medicinmanem z kmene Navahů, aby u něho podstoupil ozdravný rituál.

V pondělí 8. června budete moci již od 9:00 bukurešťského času sledovat další snímek ze série oblíbených Documentary Mondays, originální film Pavla Jurdy Jmenuji se Hladový Bizon.

Hlavní hrdina je nevidomý a posledních deset let navíc ztrácí sluch. Ve filmu sledujeme, jak se poprvé v životě ve svých čtyřiceti letech vydává do zahraničí. Bizon je fanoušek a znalec Indiánů, proto se ženou Zuzanou cestují do Nového Mexika za navažským medicinmanem Black- horsem, který ho pozval na ozdravný rituál.

Náš film je o hledání útěchy. O tom, že je třeba se správně naladit a zjemnit tak, aby člověk nechal k sobě přijít to podstatné. Ono pak všechno jde, i když člověk fyzicky nevidí a špatně slyší,“ říká režisér filmu Pavel Jurda.


Facebooková událost zde.

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

Od: 8.6.2020 9:00
Do: 9.6.2020 9:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala