Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.6.2016

Noc kulturních institutů

Během letošní Noci kulturních institutů zahájíme letní sezónu Future Museum vernisáží výstavy Ancy-Ralucy a poté budeme tančit na post-techno party v betonové zahradě Českého centra.

20:00 Vernisáž výstavy Anca-Raluca. B L A N K

Prostor: Galerie Future Museum / Velký sál Českého centra

Kurátor: Sorin Popescu

Jaký význam má rozdíl mezi sbíráním a sběratelstvím? Pod mnoha vrstvami prachu z různých historických období, poznamenaných nouzí, dezorientací nebo nadbytkem Anca-Raluca zkoumá, inventarizuje a přesouvá objekty nastřádané v domácích muzeích, které dočasně ztratily funkci, ale jsou uloženy pro případ, že by se mohly hodit v nejisté budoucnosti. 

Více o výstavě zde.


 

22:00 HRTL + Chlorys

Kde: Betonová zahrada

HRTL / CZ

HRTL je šaman, jehož magickou schopností je fúzovat různé hudební styly a žánry. Jeho sety jsou založené na jednoduchých, reptetitivních rytmech, na druhou stranu je vždy připraven použít celou škálu zvuků a technik, které dělají jeho hudbu mnohovrstevnatou a jedinečnou. Vystoupení HRTL jsou 100% analogová a od začátku do konce improvizovaná: hudba vzniká v interakci s publikem a podle jeho nálady může vytvářet stejně tak dobře ambientální atmosféru, jako party, na které se tančí až do rána.

Chlorys / RO

Nenechte se unést celkovým dojmem roztomilosti: nová členka rodiny DJů Queer Night, Chlorys, je všehoschopná. Její výběr hudby zahrnuje elektroniku i dark disco a všechno mezi nimi. Chlorys se zabývá mezioborovostí a socio-politickým kontextem, které považuje za součást své práce.

Sponzorem akce je Staropramen.

Akce na facebooku zde.

Vstup volný.

Akce je součástí Noci kulturních institutů. Kompletní program zde.

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

24.6.2016

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala