Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.5.2017 18:00

Příhody z bezprostředního neskutečna

Střet světa zdravých a nemocných, vyprázdněnost a každodenní pocit bezprostředního neskutečna. Pražský alternativní soubor Chemické divadlo, přijíždí do severorumunského města Roman s inscenací Příhody z bezprostředního neskutečna z pera rumunského autora Maxe Blechera, jenž je současně rumunskou premiérou.

Příhody vychází z autorovy vlastní tragické zkušenosti. Blecher, považovaný za rumunského Franze Kafku, prožil kvůli tuberkulóze kostí sklonek svého krátkého života mezi čtyřmi bílými zdmi nemocničního pokoje.

Právě v tomto prostředí se rozehrává surrealistický příběh pacientů a lékařů -  příběh plný vzájemného nepochopení. Režisér Vojtěch Bárta doplnil inscenaci o Blecherovu dětskou zkušenost z díla Zjizvená srdce a celá inscenace tak otevírá dvě stránky lidského údělu: čekání na dospělost a čekání na smrt.

Chemické divadlo vzniklo na základě dlouhodobé spolupráce režiséra a dramaturga Vojtěcha Bárty a scénografky Jany Hauskrechtové, díky níž vznikla řada imaginativních scénických tvarů, kde předobrazem jsou například Daniil Harms, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Karel Hynek Mácha, Jan Zábrana, Georg Trakl a dalších. Chemické divadlo se svým přístupem nepodbízí, a byť jde o soubor relativně nový, našel si za svou krátkou existenci cestu k divákům svou angažovaností, novátorstvím a poetikou.

Inscenace proběhne ve městě Roman v neděli 28. května 2017 od 18:00 v Casa Romascana. Vstup je volný.

Více informací o projektu na stránkách divadla: http://www.chemickedivadlo.cz
Facebook : www.facebook.com/events/364952060568900
Kontaktní osoba: irina@irinamihalcut.com


Místo konání:
Strada Ștefan cel Mare, Roman 617246
Datum:

28.5.2017 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala