Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.12.2017 20:00

QUIET ODD #15 _ In the Event of Amnesia

České centrum v Bukurešti připravilo společně s galerií ODD a berlínskou galerií filmů n.b.k. (Neuer Berliner Kunstverein) několik projekcí na rok 2017. Koncepce je nastavena tak, že filmy z německé sbírky budou kontextualizovány rumunskou produkcí. Pro poslední setkání QUIET ODD kurátorka Silke Wittig vybrala čtyři video práce, které reflektují různé názory na soukromí ve veřejném prostoru.

Niklas Goldbach, Habitat C3B, 2008, 7:36 min.

Niklas Goldbach (* 1973 ve Wittenu, žije v Berlíně) pracuje od roku 2005 s fiktivní postavou v bílé košili a černých kalhotách, který ztělesňuje prototyp současného městského obyvatele, i když není vždy jasné, zda postava je bankéř nebo číšník, ředitel nebo zaměstnanec. Video zkoumá téměř opuštěné městské prostředí osídlené pouze hrstkou stejných mužů, kteří se účastní neznámé mise. Klonovité charaktery pronásledují jednoho muže, který se rozhodne odejít ze skupiny. Video ukazuje na nejednoznačnost reality anonymního umělého světa.


Denis Beaubois:
In the event of amnesia the city will recall…, 1997, 9:59 min.

Denis Beabuois (* 1970 na Mauriciu, žije v Sydney) vytvořil video na základě třídenní akce ve veřejném prostoru Sydney. Zpochybňuje úlohu dozoru ve veřejném prostoru tím, že se pokouší dostat se za anonymní kamerový systém a dostat se do kontaktu s tím, co je za ním.


Mwangi Hutter,
Eastleigh Crossing, 2009, 8:05 min.

Po dlouhém období společného života se Ingrid Mwangi (* 1975 v Nairobi) a Robert Hutter (* 1970 v Ludwigshafenu, žijící v Berlíně a Nairobi) vzdali svých individuálních uměleckých identit a v roce 2005 se začali uvádět ke svým pracem jako „Mwangi Hutter“, čímž na sebe nechali působit jejich rozdílnou sexuální a etnickou identitu. Ve videu Eastleigh Crossing Irene Mwangi vystoupí na veřejném místě v Nairobi, a tím naruší nepsaná pravidla, protože existují veřejné prostory, ve kterých by člověk neměl jíst, pít, mluvit, tančit nebo dokonce dýchat. Tato pravidla jsou omezení, která vytvářejí otevřený a veřejný prostor prostorem uzavřeným, plným omezení.


Yael Bartana:
The Recorder Player from Sheikh Jarrah, 2010, 7:20 min.

Yael Barta (* 1970, Kfar Yehezkel, Izrael) je izraelská umělkyně, která pracuje s videem, instalací a fotografií. Video The Recorder Player from Sheikh Jarrah ukazuje mladou ženu hrající na flétnu blízko izraelských uniformovaných vojáků. Hraje slavné bojové skladby, které se obvykle hrají na oficiálních pamětních událostech v Izraeli. Jako flétnistka patří mezi skupinu demonstrantů proti vyhoštění muslimů z Jeruzaléma, které iniciovali židovští obyvatelé.

Denis Beaubois, In the event of amnesia the city will recall..., 1997. 
Zdroj obrázku z filmu: http:// www.denisbeaubois.com/

 

Místo konání:

Strada Șelari nr 13, Bukurešť

Datum:

5.12.2017 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala