Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.1.2017 18:00

Zakončení výstavy: Everything is Nice / Bon Appétit

České centrum ve spolupráci s galerií Ivan představují projekt umělců Davida Krňanského a Martina Lukáče, absolventi Ateliéru malby Jiřího Černického a Marka Meduny na pražské UMPRUM.

Výstava představuje nová díla - umělci experimentující především s prostředky samotné malby a kresby - v případě site-specific instalace využívají souvislosti s kontextem vznikajících ve vztahu mezi umělcem a galerií. Autoři se společně podíleli na mnoha skupinových výstav, některé z nich v rámci skupiny "Black Hole Generation".

10. listopad 2016 – 26. leden 2017
zakončení výstavy: 26. ledna 2017, 18:00 h

Martin Lukáč (*1989 v Piešťanech) absolvoval v letech 2009-2013 bakalářské stadium v ateliéru Adama Szentpéteryho a Jána Vasilka na Fakultě umění Technickej university v Košicích. Od roku 2013 studuje na UMPRUM v Praze, v Ateliéru malby pod vedením Jiřího Černického a Marka Meduny. Během studia absolvoval stáže v Lipsku na Hochschule für Grafik und Buchkunst u profesorky Astrid Klein a doktora Ralfa Hartmanna a na pražské AVU v ateliéru Malba 2 u Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy. Autor žije a pracuje v Praze. 

David Krňanský (*1987 v Praze) je absolventem ateliéru Jiřího Černický a Marka Meduny na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, UMPRUM. Jeho dílo zahrnuje malbu, kresbu, koláže a site-specific instalace. Skrz jeho práci zkoumá minimalistické motivy, které jemně odkazují modernismu, ale přesto se esteticky rozcházejí. Paralelně využívá formy současné pop kultury a hudby. Krňanský naposledy vystavoval svá díla na skupinových výstavách jako “Paintings” galerie SVIT v Praze; “B.H.G: Black Hole Generation” galerie Leto ve Varšavě, “AABBABBAACBC” v Nové galerii v Praze, atd.

 

Místo konání:

Strada Profesor Doctor Dimitrie Grecescu 13, București

Datum:

26.1.2017 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala