Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Noutăţi

Toate stirile

České centrum Bukurešť finalistou prestižní soutěže organizace ADC Romania

Jistě si pamatujete náš banner, který jsme 21. srpna 2018 umístili na fasádu Centra u příležitosti výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa: https://www.facebook.com/centrulceh/photos/a.105429341039/10157664795981040/?type=3 

Příspěvek na Facebooku se rychle stal virálním, měl několik milionů zobrazení z celého světa, a jak je vidět, byl i hojně sdílen a vyvolal bohatou diskusi. Je to ovšem jen zlomek reakcí, které se k nám dostaly, jinými kanály jich přišlo ještě mnohem více.

Za konkrétní zmínku stojí fakt, že jsme se díky tomuto banneru na fasádě v srpnu 2018 stali výherci měsíce ve své kategorii v anketě, kterou vyhlašuje nezisková organizace Art Directors Club România (ADC*RO). Tato organizace si klade za cíl nacházet největší kreativní talenty Rumunska a pomáhat jim vejít ve známost u širší veřejnosti.

 

13. února se konalo slavnostní vyhlášení výsledků za celý rok, kde bylo možné shlédnout všechna vítězná díla pohromadě. Jak můžete vidět na obrázku v příloze, ocitli jsme se ve společnosti opravdu silných konkurentů a zařadili se mezi 10 nejlepších PR počinů na rumunském území (s přesahem i mimo něj).

I když jsme nakonec v celoročním měřítku již další cenu nezískali, považujeme tento počin za velice úspěšný, neboť obstál v konkurenci množství vizuálně líbivých reklam a i v dnešní konzumní době zaujal tak široké publikum svým intelektuálním přesahem.